SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Kaffe/teservis 2782054
*
nr 278 2054
Kaffe/teservis
4 del, Pläter, England
Utrop:
1.200 kr
Såld:
1.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 oktober 2003
kl 18:30:00
- Budhistorik
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: engelsk england europa kaffe nysilver pläter silver tekopp tekoppar teservis ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:39
-
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:41
*
Kaffe/teservis
nr 278 2054
Kaffe/teservis
4 del, Pläter, England
Utrop: | 1.200 kr |
---|---|
Såld: | 1.400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 oktober 2003 |
- Budhistorik
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: engelsk england europa kaffe nysilver pläter silver tekopp tekoppar teservis ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:39 -
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:41